Rehabilitacja po operacji lub urazie biodra lub uda
Głównym celem operacji złamania jest wyprostowanie i wygojenie złamanej kości. Operacja jest zwykle wykonywana za pomocą implantów, takich jak śruby, płytki, druty i szpilki, które umożliwiają naprawę złamania. Zabieg chirurgiczny zmniejsza ryzyko deformacji i powikłań, pozwalając na szybsze gojenie. Naderwanie mięśnia można również wyleczyć za pomocą gipsu i stosując dużo odpoczynku.
Leczenie po operacji
Po operacji chirurg urazowy określi, czy nogę można od razu ponownie obciążać. Jeśli nie, przeważnie będzie można ją ponownie obciążać po okresie od 6 do maksymalnie 12 tygodni. Zależy to od rodzaju złamania i sposobu jego naprawy. Jeśli nogi nie można od razu obciążać, lekarz pozwala zwykle ćwiczyć chodzenie o kulach.
Rehabilitacja po zabiegu
Nawet jeśli lekarz pozwoli od razu obciążyć nogę, może minąć trochę czasu, zanim wszystko będzie dobrze działało. Pacjenci często na początku potrzebują kul. Zanim można normalnie chodzić bez bólu, mija przeważnie około 3 do 6 miesięcy, a nawet dłużej. Pacjenci regularnie cierpią na bóle kolan i bioder z powodu zmiany sposobu chodzenia i obciążania. Z tego względu często niezbędna jest kontynuacja leczenia u fizjoterapeuty. Podobrace oferuje szeroką gamę produktów pomocnych w rehabilitacji. Przykładowo stabilizator uda LP Support pomaga w stabilizacji, rozkładaniu obciążenia i rehabilitacji po złamaniu. Inną alternatywą są spodenki neoprenowe McDavid, których używają nawet zawodowi piłkarze i sportowcy.
Stabilizator uda LP Support
Opaska udowa - opaska na górną część nogi Bauerfeind Myotrain
Stabilizator uda Novamed
Sportowa kompresyjna opaska na górną część nogi i grupę kulszowo-goleniową Bauerfeind (para)
Męskie spodenki kompresyjne Gladiator Sports
Damskie spodenki kompresyjne Gladiator Sports
- Fizjoterapeuta
- Podolog sportowy
- Terapeuta manualny
- Terapeuta podoposturalny
- Specjalista suchego igłowania mięśniowo-powięziowego